Podložka pod bazén

Podložky pod bazén

Geotextilní podložky pod bazén slouží pro ochranu podlahy nadzemních bazénů s nafukovacím prstencem a k ochraně bazénové folie u nadzemních nebo zapuštěných bazénu s plechovou konstrukcí. Podložky pod bazén jsou vyrobeny z pevné geotextilní tkaniny, která dobře odolává mechanickému namáhání. U nadzemních bazénů zamezí podložka znečištění dna bazénu z vnější strany. Při demontáži bazénu na zimu pak není potřeba bazén čistit a lze jej rovnou uskladnit. U foliových bazénů zapuštěných do země slouží podložka pro ochranu folie na dně. Zapuštěné bazény se zpravidla instalují na betonovou základovou desku. Betonový podklad je drsný a při sebevětší snaze na něm zůstanou drobné nerovnosti. A právě aby tyto nerovnosti nepoškodili folii, je vhodné položit pod bazén podložku.


Jak položit podložku pod bazén

Pod nadzemní bazény pokládáme podložku na předem připravené podloží z písku, nebo jemné hlíny. Podklad pro osazení nadzemního bazénu by měl být dokonale rovný a podkladová vrstva zbavená všech větších částí a kamínků, které by se pod tlakem vody protlačovali do podlahy bazénu.

Podložky pod zapuštěné bazény se zpravidla pokládají na předem připravenou betonovou desku, která musí být dokonale rovná, bez ostrých hran a trčících kamínků. Podložku pod větší zapuštěné bazény je vhodné fixovat lepidlem. Předejde se tak nehezkým skladům, které můžou vzniknout při napouštění bazénu a vyrovnávání bazénové folie.

Podložka pod bazén
Kruhová podložka

Podložka pod kruhové nadzemní bazény 3,05 m. Geotextilní podložka chrání vnější dno bazénu před znečištěním a poškozením.

Oválná podložka

Podložka pod oválne bazény 5,5 x 3,7 m. Geotextilní podložka chrání vnější dno bazénu před znečištěním a poškozením.