navijaky na solarni plachty

Navijáky na solární plachty

Navijáky na solární plachty slouží pro pohodlnou manipulaci s plachtou při zakrytí a odkrytí bazénu. Navijáky na solární plachty lze použít pro zapuštěné a částečně zapuštěné bazény, pro bazény se skimmerem i bazény s horním přelivem. Bazénové navijáky jsou složeny z nerezových stojanů, které mají vždy na jedné straně otočný mechanismus s klikou, a z teleskopické navíjecí trubky z eloxovaného hliníku, která je variabilně nastavitelná podle šířky bazénu. Každá sada bazénového navijáku obsahuje úchyty pro solární plachtu s popruhy na přichycení k trubce.

Pomocí bazénového navijáku je solární plachta navinuta tak, aby nedocházelo k jejímu mechanickému namáhání a případnému poškození. Díky použití bazénového navijáku lze prodloužit životnost solární plachty i o několik let.


Typy bazénových navijáků

Navijáky na solární plachty jsou použitelné pro všechny tvary bazénů. Přenosné navijáky a navijáky s koly jsou vhodné pro všechny tvary bazénů. Zejména pro kruhové a oválné bazény nelze použít v podstatě jiný typ navijáku. Pojízdný, nebo přenosný naviják lze osadit na střed bazénu a po narolování plachty je odnést, nebo odvézt mimo bazén, tak aby nezavazeli koupajícím.

Pevné navijáky jsou určeny pro pevné ukotvení na hraně bazénu. Pevný naviják s nastavitelnou výškou je vhodná varianta pro bazény, které jsou částečně nad terénem. Výškově nastavitelný naviják má dvě proměnlivé výšky osazení. Variabilně lze zvolit vždy tu výšku návinu, která bude vyhovovat konkrétnímu bazénu. Dalším typem pevného navijáku je naviják pro uchycení na zeď u bazénu. Tento naviják se uplatní všude tam, kde bazén končí blízko u zdi a není možné u něj položit pevný, nebo přenosný naviják.

navijaky na bazenove plachty
Naviják na solární plachtu

Bazénový naviják na solární plachtu pro pevné uchycení k podlaze pomocí šroubů. Naviják je určený pro bazény šířce v rozmezí 2,6 – 4,3 m.

Naviják na solární plachtu

Přenosný bazénový naviják na solární plachtu se stojany na volné postavení k bazénu. Naviják je určený pro bazény šířce v rozmezí 2,6 – 4,3 m.

Naviják na solární plachtu

Bazénový naviják na solární plachtu pro pevné uchycení na zeď pomocí šroubů. Naviják je určený pro bazény šířce v rozmezí 2,6 – 4,3 m.

Naviják na solární plachtu

Pojízdný bazénový naviják na solární plachtu s koly na volné postavení k bazénu. Naviják je určený pro bazény šířce v rozmezí 2,6 – 4,3 m.